ČAKRY: Od Země ke hvězdám

“Život člověka je plně založen na čakrách. Z učení o nich se stala celá věda a na jejím základě se zrodila Kundaliní jóga.” Yogi Bhajan

Čakry jsou jemněhmotná energetická centra, přes která vnímáme svět kolem nás a zároveň přes ně s okolním světem komunikujeme. To, jak jsou čakry vyrovnané, silné a otevřené, určuje, nakolik harmonický, komfortní a vědomý život žijeme.

Kundaliní jóga disponuje mnoha nástroji, které odstraňují bloky v čakrách tak, aby v nich energie mohla volně proudit a my nemuseli zažívat a řešit různé “přehmaty a nezdary” jak na mentální tak na fyzické úrovni.

Přidejte se k naší expedici a pojďte hledat další zdroje energie v našem vlastním těle.

V Knihovně videí najdete kompletní videokurz, ve kterém se věnujeme postupně jednotlivým čakrám. 

Součástí tohoto kurzu je i 40denní výzva, ve které postupně procházíme jednotlivé čakry. 

Napište si v rámci této výzvy o zasílání pravidelných e-mailů s povídáním a praxí: (bude doplněno do konce ledna 2024.

Kliknutím na jednotlivá tlačítka se dostanete k příslušným dnům výzvy Čakry: Od Země ke hvězdám (pro členy Knihovny)

Staňte se členy Knihovny videí:

Cena 990 Kč/měsíc

Cena 2900 Kč/6 měsíců

Cena 4900 Kč/rok (možnost 4 splátek)

Dodejte energii všem čakrám najednou v Kriji pro energetizaci čaker :

Muladhara, 1. čakra,  je naše základna, spojuje nás se Zemí. Když je v rovnováze, dostáváme se s lehkostí do přítomného okamžiku, máme silný pocit sebehodnoty a sebevědomí a také víru, že je o naše potřeby vždy postaráno. Prostě jsme v klidu, nebojíme se o přežití. Také cítíme propojení s ostatními.

Rovnováha první čakry, vylučování, odstranění traumat z dětství,  odstraňování strachu, náprava páteře a sedací nerv.

 

Techniky Kundaliní jógy posilují naši sexuální energii a proměňují ji na energii léčivou, omlazující, která přináší duchovní vzestup a pozvednutí  našeho lidského kalibru.

Program je rozdělen do 4 týdnů, které jsou věnovány přímo otevření 2. čakry, transformaci sexuální energie, probuzení a aktivaci kundaliní energie, energie šakti.

Najdete zde i pár videí jógy na židli.

Oheň třetí čakry – Manipury – nám dává sílu a vitalitu, zažehává naši vůli a pohání nás do akce. Třetí čakra je spojena s naší identitou.

Třetí čakra je také spojena se Solar plexem, který je branou k čakře srdeční, k naší sebelásce, sebepřijetí a uvědomění si své hodnoty.

Videa jsou rozdělena do 3 týdnů, ve kterých se postupně věnujeme aktivaci 3. čakry a Bodu středu, posílení břišních svalů, trávení, čištění a snižování váhy.

Z emočního a energetického hlediska pak sebelásce, sebehodnotě, léčení božské mužské energie. 

Čtvrtá čakra je o lásce a o procítění božského vzorce, že všechno je provázané se vším. Když je srdeční čakra otevřená a vyrovnaná, přijímáme svět jako jednotu, jejíž jsme součástí, a ne jako oddělenost. Nemáme problém s tím, abychom cítili soucit s ostatními, akceptovali je, nesoudili a cítili radost, štěstí a blaženost.

Videa jsou zaměřená především na otevírání srdce, propouštění bolesti z opuštění, posílení vztahu s naší duší.

Pátá, krční čakra je centrum naší komunikace. Ale není jen o tom umět mluvit, umět se vyjadřovat, umět zpívat a naslouchat. Všechno v tomto Vesmíru je složeno z vibrací. Element, který dává prostoru formu, převádí ho do hmoty, je éter, element, se kterým je 5. čakra spojena. Z éteru je vibracemi – slovy materializován element země, hmota.

Tedy tím, co říkáme, můžeme manifestovat a tvořit. Pravdivě.

V 3týdenním programu najdete videa pro otevření krční čakry, umění pravdivé a vědomé komunikace, stimulaci činnosti štítné žlázy, cvičení pro oči, zrak a vidění (vnitřní i vnější). 

Tato čakra je umístěna v mozku a jejím hlavním cílem je trénovat naši mysl tak, aby nám sloužila a neovládala nás. To znamená posilovat neutrální, meditativní mysl.  Šesté čakře se říká třetí oko pro její spojitost s intuicí.

A intuice je  hlavně schopnost dívat se na vše z perspektivy duše, a ne ega.  Soustředíme se na celé naše bytí spíš než na úzké zájmy zaměřené na přežití a status.

Videa jsou zaměřená na 6. čakru, rozvíjení intuice, stimulaci hypofýzy, propojování vědomé a podvědomé mysli

O 7. čakře můžeme říct, že je to horká linka do naší domácí kanceláře, jejímž prostřednictvím se napojíme na osobní anténu, která nás spojí s božstvím. 

V sedmé čakře se otevíráme a cítíme podporu Vesmíru, Vesmírné energie. 

8. čakra – aura, je energetickým vyjádřením všech čaker. Se silnou aurou (včetně aureoly a zářícího těla) se cítíme celiství, v bezpečí a chráněni, jsme v integritě, silní, nic nás nerozhodí a jsme se sebou spokojeni. Výsledkem je, že vyzařujeme do světa světlo a lásku.

Přitahujeme si příležitosti a naše různé záležitosti se řeší samy od sebe.

Cena 990 Kč/měsíc

Cena 2900 Kč/6 měsíců

Cena 4900 Kč/rok (možnost 4 splátek)