Výběr praxe

Kliknutím na filtry si můžete vybrat kriju nebo meditaci podle náročnosti, délky nebo efektu.

Sahibi krija je krija hodně známá a jedna ze stěžejních. V jednotlivých pozicích aktivujeme Bod středu (také řádně posílíme břišní svaly), pomocí dechu jeho energii necháváme cirkulovat po těle, čistíme krev a zbavujeme ji toxinů, okysličujeme všechny žlázy a necháváme expandovat auru. To nám pomůže jednat ze svého středu, mít pevné hranice a projektovat jasně své myšlenky.

Nabhi krija pro pránu a apánu (Nabhi Kriya for Prana & Apana) Nabhi je označení pro nervovou pleteň okolo Bodu středu. Krija se v první části soustředí na posílení třetí čakry v Bodě středu a takto vytvořenou energii pak nechává proudit do srdce. Kriju s delšími časy najdete zde: https://vimeo.com/658053596/cb0c1c79b4?share=copy

Meditace s mantrou Har Har Har Har Gobinday, ke které jsme přidali pohyb rukou, který kolem nás vytvoří zlatý štít, zaměřuje mysl na prosperitu, mění strach na odhodlání a rozhodnost a vyvolává vedení. Meditace začíná na 19:30 minutě.

Meditace Gutka krija – meditace s mantrou Ek Ong Kar Prasad, která zastavuje strachy, obavy a pochyby, mění negativitu na pozitivitu, odstraňuje všechny překážky. Přivede nás k jednotě se Zdrojem, kde je všechno možné.

Kundalini Rising Kriya. Aktivuje srdce, štítnou žlázu a pátou čakru, posiluje sebelásku a pocit posvátné svrchovanosti a božského napojení. Odstraňuje strach.

Tato krija přeměňuje sexuální energii na ódžas – vesmírnou vitální esenci. Sexuální energie není jen zdrojem potěšení a reprodukce, ale hlavně je zdrojem pevného zdraví, silné nervové soustavy, tvořivosti, vitality a dlouhověkosti.

Jmenuje se Krija pro posílení ledvin (Toning the Kidneys kriya) a je zároveň označovaná jako Mistrovská sestava č. 2. Krija propláchne a vnitřně promasíruje ledviny. Není dlouhá (celé video má 17 minut) a obsahuje meditaci se zpěvem.

Meditace přináší uvolnění, sílu a mentální jasnost. Odstraňuje depresi, negativitu a zlost. V ideálním případě mantru opakujte 8x.

Sodarshan Chakra Krija je základní a nejsilnější technikou nejen v KJ. Dá vám nový začátek, provede vás temnotou, vyčistí podvědomí a posílí neutrální mysl. Čistí rodovou karmu a také čistí energetický otisk v aureole žen z minulých intimních vztahů.

Krija pro získání síly a důstojnosti se doporučuje především ženám v menopauze, ale samozřejmě nejen jim. Vyrovnává hormonální systém podporuje ženské orgány, čistí játra, vyrovnává spodní čakry, otevírá pánev a stimuluje žlázy v mozku.

Lekce obsahuje
– krátké rozcvičení
– Meditace, která koriguje auru ženy – působí na naši citlivost, vnímavost a elektromagnetické pole. Také upravuje náš biorytmus. /Začátek na 16:30 minutě/
– Meditace pro vedení (For Guidance) nebo také meditace pro psyché Matky. Probouzí v nás vibrace, které posilují naši mateřskou „psyche“, psyche Matky. /Začátek meditace na 28:56 minutě/
– Zpěv Shabdu Pootaa Maata Kee Asees se Snatam Kaur /začátek 42:00/
odkaz na skladbu:

Krija Spojení se srdcem (Heart Connection) – posiluje naši sebelásku, radost, soucit a odpuštění tím, že čistí emoce. Meditujeme při ní na naše já a žehnáme sami sobě. Spojuje Bod středu s Třetím okem a srdcem.

Vyrovnaná Pozitivní mysl nám dává přirozenou sebedůvěru, jedná se o expanzivní aspekt mysli. Umožňuje manifestovat si věci přes oheň ve 3. čakře. Můžeme být ve své síle a vidět ve všem pozitiva.

Tato mantra je sušumna mantra. Má 8 zvuků, které stimulují tok kundalini v centrálním kanále páteře a v čakrách, spolu s úpravou metabolismu na nový úroveň energie v těle.
Také uvádí do rovnováhy všech 5 částí levé a pravé mozkové hemisféry a aktivuje neutrální mysl.

Meditace pro požehnané intuitivní vedení (Self – Blessing Guidance by Intuition)
Meditace přes aureolu umožňuje zvýšený tok prány sedmou čakrou, stimulaci hypofýzy a epifýzy a tím silnější intuici.
Budete klidní a dokážete rozlišit skutečné od nereálného, dharmické záležitosti od karmických, fantazie od tvořivé představivosti.
Dá vám vedení a neúnavnou oddanost vašim vizím.

Krija pro silnou Neutrální mysl včetně dechové meditace.

Meditace, která kombinuje práci s dechem, opakování mantry Sat Nam a Wahe Guru16x, zaměření očí. Meditace vyrovnává pránu a apánu a energetizuje centrální páteřní kanál.
Když je Kundaliní systematicky probouzena a integrována do nervového systému, stává se hluboce léčivou pro tělo, tkáně a buňky.

Krátká jednoduchá krija k očištění jater, součástí je meditace s mantrou Sat Narayan (celkem 15 minut)

Krija pracuje převážně s krční čakrou a štítnou žlázou.

Meditace posiluje aureolu, auru a pátou čakru, a tím nám dává možnost jednat a projevovat svoji unikátnost. Na emoční úrovni pomáhá zbavit se pesimismu a negativity. Naše projekce a záře zesílí.

Krija pro Aureolu, která rozvíjí naši intuici, naší energetickou ochranu, zvyšuje naši schopnost se soustředit a manifestovat si své sny a přání.

3 meditace, které vám dohromady přitáhnou hojnost.

 • Meditace pro vyčištění jemněhmotného těla a aureoly
 • 3minutové Har
 • Zelená energie pro srdce

Meditace Usmívající se Buddha (Smilling Buddha) otevírá srdce, přináší požehnání, štěstí a prosperitu.

Zvukový proud, který je touto mantrou vytvářen přináší povznesení prosperitu, štěstí a štít kolem nás proti diskomfortu a nemocem.

Krija 4 U. Tato krija je pro vás. Posiluje Pránické tělo a Auru. Také posiluje nervový systém, abychom dokázali čelit tlaku společnosti a výzvám, které přináší doba. Krija také pomáhá odstranit strach a učiní vaši páteř pružnou.

Meditace pro rozvinutí naší laskavosti. Dech, prána, jsou kontrolovány 8dílným dechem a projektovány ve formě zvuku. To zvyšuje naši energii, projekci aury a umožní žít naši velkolepost.

Krija pro elektromagnetické pole, která rozšiřuje naši auru nejen vzhůru a do stran, ale i ji zakořeňuje.

Jednoduchá krija, která posílí naši auru, zklidní mysl a dodá energii.

Zásadní krija pro posílení Aury – 3 pozice:

1.Kliky v pozici trojúhelník 1 minuta na každou stranu, postupně můžete prodlužovat až na 7 minut.
2.Pumpování rukama 2 – 3 minuty
3.Švih rukama 3 minuty

  Meditace pro odstranění strachu a pro vyrovnání aspektu mysli, který z nás udělá vědomé lídry, kteří si dokáží nastavit hranice, zhodnotit všechny okolnosti, lidi kolem sebe a zdroje, mají výborné způsoby, umí komunikovat a vidí pod povrch, takže mohou odhalit skrytý talent a potenciál každého člověka.

  Meditace masíruje mozek a poskytuje úplnou osobní kontrolu nad všemi 10 těly vědomí.

  Mantra Sat Nam Wahe Guru v Síkhské tradici znamená Pravdivá identita, Energie božské moudrosti. Popisuje vnitřní svobodu a sílu, která vzniká ze spojení naší pravé identity s vedením a moudrostí vyšší síly. Tedy nám pomáhá spojit se s naší pravým já a zažít vyšší stav vědomí.

   

  Krija, která uvolní tělo a rozhýbe páteř pro správnou synchronizaci všech 10 těl vědomí.

  Písemný popis strana 1
  Písemný popis strana 2

  Krija – Sestava pro ženy (Woman´s Set) je určena především pro ženy. Dodá nám víru v sebe, sebevědomí, sílu a energii a záři. Krija buduje sílu a nervový systém. Odstraňuje všechny neurózy a nejistoty, balancuje hormony tím, že nechává proudit čerstvou krev do reprodukčních orgánů.

  Meditace pro odstranění strachu a pro vyrovnání aspektu mysli, který z nás udělá vědomé lídry, kteří si dokáží nastavit hranice, zhodnotit všechny okolnosti, lidi kolem sebe a zdroje, mají výborné způsoby a umí komunikovat a vidí pod povrch, takže mohou odhalit skrytý talent a potenciál každého člověka. 🙂

  Meditace pro vědomou komunikaci používá mantru Say Saraswati, která vyvolává zvukový proud Naad a uzamkne mozek a mysl do nových vzorců. Text mantry se při meditaci čte způsobem, který zajistí hlubokou transformaci. Při čtení sledujeme periferním viděním linii nosu (jako když zaměřujeme oči na špičku nosu), a tím aktivujeme epifýzu, která mění sekreci hormonů. Epifýza určuje činnost našeho mozku a také frekvenci aury. Mění se elektromagnetické frekvence mozku. Yogi Bhajan říkal, že „vás to zasáhne, ať chcete, nebo nechcete, a to změní způsob, jakým cítíte, slyšíte a mluvíte“.

  Pozice lučištníka je pozice bojovníka posilující Zářící tělo, Auru. Dodává odvahu, zbavuje strachu, zvyšuje fokus, projekci a sebevědomí. Posiluje nervový systéme a vyrovnává sexuální energii.

  Meditace pro posílení Zářícího těla (Magnify the Radiant Body) s mantrou Ad Sach Jugad Such Habhee Such Nanak Hosee Bhee Such – Pravda na začátku, Pravda po věky věků, Pravda nyní, Nának řekl – Pravda vždycky bude.
  Zářící tělo nás spojuje s Božstvím, odstraňuje strach, přináší prosperitu.

  Předklony Jaap Sahib (Bowing Jaap Sahib) – dynamická meditace v rytmu Jaap Sahib, která posiluje Zářící tělo, zbavuje strachu, posiluje intuici a stimuluje mozek a mozkomíšní mok. I pár minut vám dá pocítit účinky této meditace.
  Více o Jaap Sahib najdete zde: https://www.kundalinijoga-cb.cz/kundalini-joga/mantry/jaap-sahib/

  Krija pro harmonizaci Zářícího těla z knížky Guruchander Singha Tantrická numerologie, vytvoř si svůj osud. Krija obsahuje několik pozic včetně meditace s mantrou Wha-hey Guru, pracuje s krční čakrou a následně energetizuje vyšší mozková centra. Závěr tvoří pozice Lučištníka s Dechem ohně.

  Písemný popis krije

  Krija pro udržení si ducha (Kriya for Keep Up Spirit) je krijou pro prosperitu, pro posílení zářícího těla, které nám dovolí projít zářivě a s úsměvem přes všechny výzvy a překážky, kterým musíme čelit, a nevzdat se, když prosperita je už za rohem. Krija také zvyšuje flexibilitu a posiluje auru a sedací nerv. Jedná se o energetizující sestavu.

  Meditace Dotek mistra (Master´s Touch) rozbíjí negativní bloky a spojuje nás s naší nejvyšší pravdou.

  Shabad krija – pránájám. Doporučuje se dělat každý den před spaním. Když jí zařadíte do svého rozvrhu, přinese vám omlazení a budete spát lépe. Protože zlepšuje spánek, podporuje pocity lásky, posiluje osobnost a charakter, dává záři, regeneruje nervy, podporuje sdílení, tak můžete zjistit, že milujete intenzivněji, máte silnější charakter, jste trpělivější, snadněji odpouštíte a myslí vám to jasněji.

  Krija pro ranní sadhanu je všestranná krija, která procvičí a zenergetizuje celé tělo. Posiluje nervový systém a zároveň také hormonální. Protože tyto 2 systémy spolu úzce souvisí, spolupracují spolu, kontrolují a monitorují všechno, každou akci, proces i reakci, která se v našem těle děje.

  Meditace Dlouhé Ek Ong Kar nebo také Ranní volání probouzí Kundaliní energii, harmonizuje všechny čakry, otevírá solar plexus a osvobozuje nás od cyklů karmy, která nás připoutává k Zemi, a sjednocuje nás s Božstvím. Říká se, že uvádí do rovnováhy všechny čakry otevírá solar plexus, osvobozuje nás od cyklů č karmy, které nás vážou k Zemi, a sjednocuje nás s Božstvím. Probouzí Kundaliní.

  Hodí se vždycky, když sedíte dlouho za počítačem nebo se prostě cítíte ve stresu a zahlceni pracovními povinnostmi. Vrací naši pozornost k dechu. Říká se, že pokud jej děláme 11 minut před spaním, obnovíme pránu, kterou jsme během dne spotřebovali a místo stresu dojde k omlazení.

  Krija umožňuje nakládat s pránou jednak na fyzické úrovni prostřednictvím harmonizace činnosti štítné žlázy a páté čakry, a také na energetické a mentální úrovni, kdy vyrovnává naše mentální vzorce a odstraňuje strach.

  Meditace pro Jemněhmotné tělo. V Jemněhmotném těle jsou zapsány naše unikátní vlastnosti, unikátní vlastnosti naší duše. Zkušenost Duše, její schopnosti. Jaké vlastnosti jsme realizovali, co jsme pochopili. Lidé se silným jemněhmotným tělem jsou jemní, intuitivní a vidí vždy širší obraz.

  Krija pro jemnost (for Subtlety) z knížky Guruchander Singha Numerology for Self Mastery. Jemněhmotné tělo nám dává jemnost, schopnost vidět pod povrch věcí, číst z Akáši.
  Písemný popis krije