Hanka Středulová,

duchovní jméno Tera Manprem Kaur

Ke Kundaliní józe jsem se dostala náhodou. Aspoň tak jsem si to zpočátku myslela. Nyní už vím, že náhody neexistují a že to tak mělo být.  Jógou se zabývám přibližně 15 let od té doby, co Václav Krejčík místo aerobiku začal v Jindřichově Hradci vyučovat Power jógu :).

Postupně jsem vyzkoušela snad všechny druhy jógy od Ashtangy přes Viniyasu po Bikram jógu a jsem za to moc vděčná, všechny absolvované lekce mi daly hodně zkušeností a poznatků.

Lekce Kundaliní jógy byly ale první, u kterých jsem se nekoukala na hodinky, tak rychle vždycky utekly. Hlavně proto, že každá lekce je úplně jiná (nemám ráda, když se něco opakuje pořád dokola) a také mi učaroval zpěv manter.

Postupně jsem začala zjišťovat, že mi cvičení jednou týdně nestačí a začala jsem pravidelně cvičit doma s Youtube, začala jsem poslouchat a zpívat si mantry i ve volném čase. A postupně se mi v životě začaly dít věci, se kterými jsem nepočítala a které nebyly vždycky v tu chvíli příjemné. Prostě přišla velká transformace. 

6 let mi trvalo, než jsem svůj život vyčistila od všeho, co se mnou neladilo, co nebylo pro mě. A vím, že bez Kundaliní jógy by to nešlo.

V roce 2018 jsem absolvovala  výcvik učitelů Kundaliní jógy 1. úrovně a stala jsem se certifikovanou lektorkou Kundaliní jógy podle Yogi Bhajana. 

Takže jsou to nyní 4 roky, co jsem ji začala učit a zároveň se tím živit. Prošla jsem si cestu od lekcí naživo, přes videolekce  po lekce přes Zoom, naučila se pracovat s technikou.

Kundaliní jóga je pro mě jediný nástroj pro můj duchovní růst i pro můj běžný život. Je natolik komplexním a sofistikovaným systémem, že nahradí všechny další možné metody a terapie, na které můžete v prostředí ezoteriky narazit. 

Každý den se přesvědčuji o její dokonalosti a tak mám prostě touhu učení Kundaliní jógy předávat všem, kdo projeví zájem.