Sodarshan Chakra Krija

Ze všech druhů jógy, včetně Kundaliní jógy, je Sodarshan chakra krija nejsilnější technikou. Je stará 3 tisíce let a pomůže i vám. Pomůže vám najít cestu sebevětší temnotou. Sodarshan znamená ideální čistota.


Tato technika čistí a uvádí do rovnováhy všechny čakry.


Sodarshan chakra krija umožní každému, aby začal dělat to, co chce, navzdory všemu. Rozbíjí všechny překážky, všechny energetické bloky, čistí podvědomí, které nám naše snažení komplikuje. 

Žádné techniky a technologie, které k nám přichází zvnějšku, nepomůžou. Pomoc musí přijít z našeho nitra, musíme se umět sami očistit a povznést se. Vnitřní energie se musí začít hýbat, dodávat životní sílu a posilovat intuici k boji s negativním vlivem podvědomí.

Tato technika očišťuje, stará se o člověka a dělá ho dokonalým a úspěšným. Dodává pránickou energii, člověk získává vnitřní štěstí a klid. Pomáhá zbavit se neuróz, negativity, nízkého sebevědomí.

 

Jak na to:

Posaďte se do pohodlného sedu, páteř je rovná, udržujte krční zámek. Levá ruka je protažená a položená na koleni. Pravou ruku přibližte k obličeji, prsty, kromě palce, jsou natažené a směřují vzhůru. 

 

Palcem si zakryjte pravou nosní dírku a nadechněte se levou nosní dírkou. Zadržte dech a začněte v duchu opakovat mantru Wa-hey guru. Vtahujte břicho na každé slovo (tedy 3x – wa-hey-guru). Celkem vyslovte mantru 16x, to znamená, že vtáhnete břicho celkem 48 v jedné zádrži. Nyní zakryjte malíčkem levou nosní dírku a vydechněte pravou nosní dírkou. Znovu zakryjte palcem pravou nosní dírku, nadechněte se levou a pokračujte dále.

 

Pokud vám nestačí dech, pumpujte jen 1x nebo 2x na každé Wahe-guru, tím se to usnadní.

Oči jsou otevřené z 1/10 a pohled směřuje na špičku nosu.

Čas: 5 až 62 minut

Na konci se nadechněte – vydechněte, ještě jednou zopakujte, pak zvedněte ruce nad hlavu, zadržte dech a stáhněte mulbandh na 10 sekund, vydechněte, naposledy se nadechněte a vytřepte ruce, uvolněte dech a třeste rukama a celým tělem 1 minutu.

Není nutné dělat meditaci s nahrávkou, nicméně dvě vhodné nahrávky najdete zde:

https://www.sikhnet.com/gurbani/album/wahe-guru-sodarshan-chakra-kriya

Také na Spotify, když si zadáte Sodarshan Chakra kriya, tak vám tam vyjedou různé nahrávky, vyzkoušejte, který rytmus vám sedí nejlíp.