Úvodní lekce ke kurzu Svět začíná v tobě – 24. ledna 2023

Nejdříve jsme všechny negativní a nežádoucí emoce, jako je zlost, strach, frustrace, nesplněná přání, bolest, pochyby, vinu, prostě všechno, co máme uskladněno v první a  druhé čakře, které jsou spojeny s nevědomým a podvědomím, rozvířily silou Bodu středu, nechaly vystoupit na povrch, a pak to vyčistily z aury a nechaly rozpustit v srdeční čakře.

Použité mantry – Har (Tantric Har)
                             – Wahe Guru, Wahe Guru, Wahe Guru, Wahe Jio (Snatam Kaur – Victory)
                            Dharti Hai, Akash Hai, Guru Ram Das Hai (Tarn Taran Singh)

Existuje tzv. Cyklus intelektu.

Duše dá na počátku impuls intelektu, který je součástí mysli, aby vypustil myšlenku. Taková myšlenka je původně zářivá, čistá, bílá. 

Jak ale prochází naší myslí, nabalí se na ni směs všech zkušeností, které mysl dosud shromáždila v podvědomí – všechny předsudky, vazby, akce a reakce. Tato směs obklopí myšlenku příslušnou barvou, která představuje paprsek v auře a také představuje aktivitu čaker u daného jednotlivce.

Takže myšlenka ve výsledku bude zastřená, zakalená, zamlžená a obklopená určitou barvou. A to pak způsobuje chování, které není v souladu s naší duší, ale odpovídá našim uskladněným emocím, představám, předsudkům apod.

Naším velkým úkolem každého jednotlivce a veškerého lidstva je zbavit se úlomků, které se zachytily v podvědomí – nenaplněných přání, nerealizovaných představ, nočních můr a strachů, fóbií a nerealizovaných možnosti. 

Když se zbavíme všech těchto strachů, naše myšlenky budou bez zakalení, pak se soustředěním a upřímnou modlitbou opravdově naplní naše sny o štěstí, míru a blahobytu.

(Hodně zkráceně a zjednodušeně převzato z manuálu pro učitele Kundaliní jógy 1. stupeň)