Začínáme opět v září 2020

V této lekci se budeme ve větší míře věnovat meditacím, většinou se zpěvem manter.

„Mantry nejsou zanedbatelné, mantry mají sílu. Jsou vibracemi mysli ve vztahu k Vesmíru. Věda týkající se manter je založena na znalosti, že zvuk je formou energie, která má strukturu, sílu a určitý předvídatelný účinek na čakry a lidskou psyché.“ – Yogi Bhajan
Meditace je nástrojem pro očištění podvědomí. Všechny naše minulé reakce – touhy, odpor k čemukoliv a další emoce a pocity mají vliv na to, jak vidíme a prožíváme naši přítomnost a jaká naše přítomnost ve finále je. Je potřeba se nejdříve zbavit různých vzorců chování a bloků, které nám zůstaly v podvědomí, vytáhnout je na světlo, prožít je a zničit a potom se snažit nevytvářet další.
V Kundaliní józe využíváme jako jeden z nástrojů meditace zpěv manter. V době meditace se nemůžeme zbavit všech myšlenek. Náš mozek funguje tak, že se v něm každou sekundu rodí tisíce myšlenek. Ale pokud na myšlenky nereagujeme, nerozvádíme je, necháme je pouze plynout okolo, pak meditujeme. Mantra nám pomáhá mysl uklidnit a spojit se tak se svou duší. 
Co se děje při opakování mantry
Štěstí, smutek, radost i lítost jsou různými frekvencemi vibrace mysli. Je možné je nazývat jako postoj ke světu a k životu, ale v podstatě se jedná o frekvenci vibrací neboli vlny mysli.  A ty určují program, který nám naše mysl přehrává. Scénář, který si vybíráme, se stává naší vibrací a určuje, jak se cítíme, co projektujeme ve vztahu k druhým lidem, co nám lidé zrcadlí zpět. Tím můžeme tvořit naši realitu. Naše právo výběru můžeme využít kdykoliv.

Zhudebněné mantry v Kundaliní józe jsou prostě nádherné. Jejich energie se mnohonásobně  zvyšuje počtem lidí, kteří ji  společně zpívají.   

Kdy: každou neděli od 18,00 hodin do 19,45 hodin v Centrum Elijana, Riegrova 3a, sál 203

Lekce jsou otevřené, cena 180 Kč, při koupi permanentky 150 Kč.