Frog pose – pozice žáby

Cítíte se zaseklí? Zkuste pozici žáby

S pozicí žáby se setkáváme v mnoha různých krijích. Je to výborná pozice, pokud cítíte, že energie ve vašem těle náležitě neproudí, nebo že je zaseklá vaše mysl.

Pozice pracuje především na horní části stehen, což má přímý vliv na naše ledviny – orgán, ve kterém skladujeme naše strachy a minulé zkušenosti. Silné svaly stehen jsou také důležité při naší instinktivní reakci na nebezpečí, kterou je útěk. A stresové hormony, které souvisí s touto automatickou reakcí, jsou produkovány nadledvinkami.

Pozice žáby otevírá proud energie v oblasti druhé čakry, tedy v pánvi a v sexuálních orgánech. Buduje sexuální potenci a vyrovnává sexuální energii. Tato energie je velmi důležitá a opět – ledviny hrají velkou úlohu v transformaci této energie na životně důležité Ojas posilující naše tělo.

Pozice žáby vám určitě pomůže zpracovat témata týkající se druhé čakry, jako je nízká sebehodnota, sexualita, tvořivost a strach. Je to pozice, která vám pomůže znovu se vrátit do proudu života.

A navíc – příznivě ovlivňuje trávení, zvyšuje krevní oběh, buduje výdrž, posiluje kardiovaskulární a dýchací soustavu, uvádí do pohybu lymfu a předchází rakovině prsu.

Jak na ni

Počet opakování zvyšujte postupně, můžete začít 10, pak zvyšovat na 26, 54 a nakonec 108 denně.

A na závěr jeden tip: Dělat jednotlivá opakování pomalu pozici neulehčuje, naopak, dělá ji ještě těžší.

Upozornění: Před každou praxí Kundaliní jógy je nezbytné se naladit recitací Adi mantry – Ong Namo Guru Dev Namo.

 

Sat krija

Sat krija je jednou z nejsilnějších praxí Kundaliní jógy, je to pozice, ve které je vlastně obsaženo veškeré učení Kundaliní jógy. Je to samostatná krija, která se skládá z jediné pozice, která je však natolik silná a efektivní, že má status krije. Dokonce pouhé tři minuty denně přinesou do života ohromné změny.

Sat krija pracuje s energií prvních tří čaker, stimuluje je a posiluje a umožňuje tak energii vzestup do čaker horních. Tím dojde k absolutní energetické rovnováze celého organizmu. Sat krija probouzí kundaliní energii a uvádí do rovnováhy pránu, apánu a bod středu.

Posiluje celkové zdraví, protože masíruje vnitřní orgány. Sexuální energie se transformuje na energii tvůrčí a léčivou.

Co se týče účinků na naší mysl, tak pravidelným praktikováním Sat kriji mizí strachy, neodbytné myšlenky, přílišná emocionalita, hněv, stud a pocit viny.

Zdroj: K-yoga.ru

Způsob provedení Sat krije včetně názorného videa zde:

http://www.3ho.cz/zdroje/krije-a-meditace/sat-krija/

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.