Hana Středulová, duchovní jméno Tera Manprem Kaur

Ke Kundaliní józe jsem se dostala náhodou. Aspoň tak jsem si to zpočátku myslela. Nyní už vím, že náhody neexistují a že to tak mělo být.  Jógou se zabývám přibližně 15 let od té doby, co Václav Krejčík místo aerobiku začal v Jindřichově Hradci vyučovat Power jógu :). Postupně jsem vyzkoušela snad všechny druhy jógy od Ashtangy přes Viniyasu po Bikram jógu a jsem za to moc vděčná, všechny absolvované lekce mi daly hodně zkušeností a poznatků. Lekce Kundaliní jógy však byly první, u kterých jsem se nekoukala na hodinky, tak rychle vždy utekly. Na lekce jsem chodila jednou týdně a nejvíce jsem na nich oceňovala, že je každá lekce úplně jiná, že si můžu na lekcích zazpívat a že je cvičení dostatečně náročné na to, abych se po něm cítila v dobré fyzické kondici a plná energie.

Postupně jsem začala zjišťovat, že mi cvičení jednou týdně nestačí a začala jsem pravidelně cvičit doma s Youtube, začala jsem poslouchat a zpívat si mantry i ve volném čase. A postupně se mi v životě začaly dít změny, se kterými jsem nepočítala a které nebyly vždycky v tu chvíli příjemné. Prostě přišla velká transformace, která, jak zjišťuji, stále nekončí. Můj život nabral s Kundaliní jógou nový, správný směr a já jsem za to vděčná.

Protože Kundaliní jóga není jen fyzické cvičení, je to cesta k duši. A já zjišťuji, že největším učením (zde mluvím o duchovním vývoji) procházím já sama a je mou velkou touhou své takto nabyté zkušenosti a znalosti předávat dál. Budu ráda, když se ke mně na této cestě připojíte.

V roce 2018 jsem absolvovala  výcvik učitelů Kundaliní jógy 1. úrovně a stala jsem se certifikovanou lektorkou Kundaliní jógy podle Yogi Bhajana.