Rovnováha a propojení žláz v mozku – 6. 11. 2023

Hypofýza a epifýza jsou dvě žlázy, které prostě chceme udržet co nejzdravější 🙂

Nejen, že nám zajistí spojení s vyšším já, s Vesmírem, s naší duší, intuici a nadhled, ale mají vliv i na naše závislostní chování, a tím, nemyslím jen jídlo a alkohol a jiné drogy. Myslí se tím i závislost třeba na uznání druhých, snaha se zavděčit apod.

V článku 3HO.org https://www.3ho.org/3ho-lifestyle/health-and-healing/kundalini-yoga-and-use-recreational-drugs/how-understanding se píše (zjednodušeně):

Závislost je těsně spojena se zdravím a propojeností epifýzy a hypofýzy. “

… Prostřednictvím meditace epifýza vylučuje sekret a vytváří zlatou šňůru s hypofýzou. To způsobuje, že hypofýza funguje tak, že celé tělo je v souladu s duší. Pak člověk může začít proces sebekontroly a žít své pravé já. Pokud však epifýza nekomunikuje s hypofýzou, pak hypofýza hledá jiný zdroj příkazů. Každá návyková látka – od cukru po alkohol, drogy, sex až po videohry – stimuluje hypofýzu.

To je podle Yogi Bhajana původ závislosti: nedostatek komunikace mezi epifýzou a hypofýzou.”

 

Včera byla celá lekce právě o aktivaci žláz v mozku – epifýzy, hypofýzy a hypothalamu a jejich uvedení do rovnováhy.

Dělaly jsme několik krátkých krijí a meditací, ve kterých jsme

– probouzeli naše superschopnosti,

– odstraňovali závislosti

– a na závěr jsme zažily krásnou meditaci se zpěvem pro vyrovnání epifýzy, hypofýzy a hypothalamu.

O této poslední meditaci Guru Gian, Yogic Wisdom, řekl:

“Interakce mezi těmito třemi žlázami zajišťuje stabilitu a zralost naší psychiky. Čím více ji budeme rozvíjet prostřednictvím mantry a meditace, tím lépe budeme schopni převzít odpovědnost, cítit soucit a vidět vše z větší perspektivy. Tyto druhy krijí jsou ve skutečnosti crème de la crème Kundalini jógy.

Některé pozice s rukama jsou náročné (a co si budeme povídat, v krijích a meditacích pro mozek je jich hodně). I když to bolí, snažte se vždy vydržet co nejvíc. Protože čím déle vydržíme, tím hlouběji se dostaneme do svého mozku. Dokud se nedostaneme tak hluboko, že se osvobodíme a budeme v přirozeném stavu radosti a spontánnosti.”

Lekce obsahuje:

– Krija pro okultní schopnosti (z manuálu Guru Rattany Sexuality and Spirituality), bohužel na internetu jsem popis nenašla. Časy ve videu jsou plné. Začátek 09:15 (12 minut)

– Meditace pro nadpřirozenou sílu – začátek 00:21(7 minut)

https://kundalini.yoga/kriyas/meditation-for-supernatural-powers

– Krija pro opravení škod způsobených drogami (opět z manuálu Guru Rattany Relax and Renew), časy nejsou zkráceny. Začátek 31:00 (25 minut včetně relaxace)

– Meditace pro uvedení rovnováhy epifýzy, hypofýzy a hypothalamu. Začátek 00:56:00 (trvání 30 minut). https://kundalini.yoga/kriyas/balancing-the-pineal–pituitary–and-hypothalmus