Web s informacemi v češtině https://www.kundaliniyoga.cz/Kundalini-joga/deset-tel-a-numerologie

Věrka Kvasnicová – 5. 4. 1973

Číslo duše – 5 – Fyzické tělo

Číslo karmy – 4 – neutrální mysl

Číslo daru – zářící tělo 10

Číslo osudu – Negativní mysl 20

Cesta – 11

 

Číslo duše – 5 – Fyzické tělo – více zde

Archetyp učitel

důležitá ve všem rovnováha. U neutrální mysli jde o rovnováhu mysli, u fyzického těla spíš ve fyzické rovině.

S tímto číslem lidé mají rádi strukturu a rutinu, důležité mír rovnováhu v závazku a péči o sebe.

Měli by učit, ať už klasicky, nebo prostě jen tak, svou přítomností.

Učí přes přítomnost fyzického těla.

5 mají tendenci ignorovat fyzické tělo. Jakýkoliv stres se projeví na fyzickém těle. Vliv na schopnost být klidnými a spokojenými a vliv na schopnost se rozhodovat. To znamená nutnost změkčovat rigiditu negativní a pozitivní mysli, stejně jako u 4.

Krije – cokoliv pro 5. čakru

# Fyzické tělo, aureola, zářící tělo i negativní mysl (5, 6, 10, 2)

# Neutrální mysl, Fyzické tělo, Zářící tělo (4, 5, 10)

#Fyzické tělo, neutrální mysl (5, 4)

#Fyzické tělo, neutrální mysl (5, 4)

# Fyzické tělo, Aureola, Aura, odstranění pesimistické nálady (5, 6, 7)

# Neutrální mysl, Fyzické tělo, Pránické tělo (4, 5, 8)

 

Číslo karmy – Číslo 4 Neutrální mysl

je spojeno s elementem vzduchu, se srdeční čakrou. Jakékoliv pránájámy jsou vhodné. 

Klidná, uklidňující energie, neutrální kanál. Když je 4 v silné pozici, sotva na ně člověk pohlédne, uklidní ho to.

 

Číslo 4 je spojeno se soucitem a pomáhá se spojit s duší přes intuici.

Klíčová charakteristika je služba, soucit a integrace. Když máte 4 zvládnutou, automaticky působíte na lidi uklidňujícím dojmem, jste v přítomnosti, klidní a lehko se spojíte s intuicí.

Pokud je 4 v nerovnováze, může mít problémy s rozhodováním. Můžete mít pocit, že nenachází smysl života kvůli velkého množství negativních zkušeností.

Pokud je 4 ve slabé pozici, člověk zůstává v hlavě, argumentuje hodně racionálně, z hlavy. Takový člověk má na všechno svůj názor a může si stále trvat na svém pohledu na věc, být na tom zaseklý. 

Naopak, když je 4 v rovnováze, racionálním argumentům se vyhýbá. Je důležité meditovat. Dlouhé hluboké dýchání, minutový dech vás spojí s Neutrální myslí a s intuicí.

Když je 4 v pozici duše, můžete mít pocit, že jen váš pohled na věc je správný. Jste velmi zaseklí v mentálním nastavení a rigidní, v hlavě. 4 ve slabé pozici si můžeme představit jako krabičku, ve kterém je uvězněna ve své mysli.

Pokud 4 v duši nebo v karmě, je potřeba hodně meditovat. Mantra Guru Ram Das Guru 4 přirozeně uvádí do rovnováhy.

Meditace pro 4 – pranájáma dlaně k sobě, překřížit prsteníčky, jinak všechny prsty přitisknuté a nádech na 1x a výdech na 4x.

4 v karmě – člověk si může vytvářet problémy ve vztazích tím, že stále trvá na svém pohledu na věc. Jsou úzkoprsí, mají omezený pohled na věc, velmi silně odsuzují druhé. To znamená všechno, co je opakem neutrální mysli, bude pro 4 výzvou.

Všechny techniky, které jsou určeny pro srdce, mozek, hemisféry, polarity.

Hodně meditací, např. Sodarshan chakra kriya, Shabad kriya

Mantra: Guru Guru Wahe Guru Guru Ram Das Guru, 

 

 

Za mě nejlepší meditace pro Neutrální mysl je Sodarschan, je dobrá i pro fyzické tělo, auru. Věruško, účinky jednotlivých krijí a meditací se hodně prolínají, postupně každou (nebo skoro každou) označím # s popisem, na co všechno je.

Dar – 10 – Zářící tělo

Výborné – lučištník 3 minuty na každou stranu s Dechem ohně

10 je 1+0 – kouknout na jedničku. Nula může vlastnosti 1 znásobit, anebo úplně odstranit.

– mantra Ajai Alai, Gobinday Mukanday

– Gyan Chakra krija (viz výše)

 

Číslo osudu – 2 (20) – Negativní mysl

Dvojka v čísle duši bývá problém, objevuje se příliš silná závislost na sexuálním potěšení. Je proto nutná duchovní disciplína pro to, abychom se spojili sami se sebou. A nezbytná je duchovní oddanost sami sobě. To znamená dvojka v čísle duše má přání spojit se, přání náležet zkažené. To znamená, co nám brání se spojit s duší je  kvůli přílišnému množství emocí začínáme být závislí na dramatu.

U dvojky můžou být problémy s únikem energie, proto dvojky musí pozorovat, kudy jim uniká energie a proč se znovu dostávají do vztahů, které jim ubližují.

To znamená, například, pokud je dvojka v pozici karmy, může se objevit mnoho problémových vztahů. Vztahy můžou uvnitř zanechávat pocit prázdnoty. Dvojka může být člověkem zachráncem, který miluje všechny, ale nemiluje sebe.  To je problém s pocitem vlastní bezpečnosti. 

Takové dvojky se snaží zavděčit druhým a přitom zapomínají na sebe. Proto je také nutné pracovat nad pocitem bezpečnosti co se týče osobních hranic a sebehodnoty.

Zvlášť, pokud je dvojka v karmě, může mít nastaveny velmi slabé hranice a může cítit velký vliv ostatních lidí.  Také se často stává, že dvojky si nevšimnou  různých problémů ve vztahu k druhým lidem, velmi rychle jdou do nových vztahů a velmi rychle si pouští druhé k sobě.

Dar dvojka – velmi dobře víte, kdo jste,  nejen sami se sebou, ale i ve vztahu k ostatním, umíte si držet svůj prostor. A to znamená, že si také vážíte osobního prostoru druhých lidí, jsou z vás oddaní přátelé. 

Dvojka v osudu – to znamená, že jste byli oddaní mnoho inkarnací. Vy víte, jaká dávat lásku, jak ji přijímat, jak dostávat lásku. 

A tomu odpovídá, jen naopak, dvojka v postavení karmy – neváží si svých osobních hranic a často nectí hranice druhých. Například mají problém s tím vycítit, že někdo chce být sám, prostě je tam příliš mnoho potřebnosti, závislosti.

Dvojky jsou dobří mediátoři, dobří specialisté na řešení konfliktů.

Cesta pro číslo 2 – to je posvátné manželství, například být v manželství s někým, kdo je vaší duši blízký a kde je rovnováha mezi tím, co dáváte a co přijímáte. To znamená místo toho chtít náležet spíš chcete být sebou, protože můžete být sebou i v tomto posvátném manželství.

Krije a meditace pro druhou čakru 

A v oddíle pro číslo 2 negativní mysl

11 jako klíč ke štěstí (Číslo Cesty) – tito lidé budou šťastní jen pokud budou manifestovat svůj duchovní osud, svou dharmu. Žít zkušenost, že já a Bůj jsme jedno.

Za mě jsou to také 2 jedničky, takže je nutné být ve spojení se svou duší.