Kundaliní jóga hýbe energií v těle tím, že prostřednictvím dechových technik, při kterých jsou v interakci pránické tělo a plíce, zachytí pránickou elektromagnetickou sílu.Tím je posíleno elektromagnetické pole kolem nás, které dále vytváří vibrující fyzické tělo. Změny aury zasáhnou mysl a změny aureoly zasáhnou duši a jemněhmotné tělo. Zdokonalí se tak naše myšlení, začneme komunikovat a prožívat život zaměřováním pozornosti na naše myšlenky neboli na naše vědomí. Více se o systému Deseti těl a tantrické numerologii dočtete například zde.

Pokud rozumíte tomu, že máte deset těl, jste si jich vědomi a udržujete je v rovnováze, pak bude celý vesmír v rovnováze s vámi”. Yogi Bhajan

První tělo - Duše

Duše obsahuje naši základní nukleární energii, naše základní já, je naším vyjádřením ducha. Je-li slabá, pravděpodobně se řídíme hlavou namísto srdcem, můžeme se cítit zablokovaní a nejsme schopni se napojit na náš účel a tvořivý tok života. Existuje mimo čas a obsahuje naše bytí, vědomí a osobnost. Ostatních devět těl jí bylo dáno k tomu, aby jí sloužila. Naše duše jsme my, naše pravé, pravdivé já. Hlavním tématem je myšlenka „Srdce nad hlavou“ Budete žít tak, jak vám radí racionální mysl a ego, nebo budete poslouchat svou intuici a srdce? Jak to chápu já: Naše racionální mysl má neustále tendenci nám říkat, co bychom měli, stojí za vším naším snažením a většinou našich emocí. Jsme v energii strachu, která má svůj původ ve strachu ze smrti. Máme pocit oddělenosti. Když naopak posloucháme své srdce, jsme ve stavu bezpodmínečné lásky, tedy přijetí. Přijímáme především sami sebe, se vším všudy (sebeláska) a následně i vše okolo. Dokážeme být v přítomném okamžiku. A pak jsme v souladu s duší, tedy sami se sebou, s našimi hodnotami, s nikým se neporovnáváme, tvoříme. A věci, které jsou pro nás dobré a které nás učiní šťastnými, nám můžou přijít do života, duše je přitáhne, má obrovskou moc, je to energie, neomezená, všeprostupující.

Krija pro srdce a duši (Heart and Soul Kriya)

Kriya for Divinity

Odstranění bloků - meditace

3. tělo - Pozitivní mysl

5. tělo - Fyzické tělo

Krija pro sebeléčení – Fyzické tělo. Krija pomáhá správnému fungování našeho fyzického těla, vyrovnává hormonální systém, energie může volně proudit, jsme silní a zdraví.
Video obsahuje pranajám pro mentální rovnováhu a zvětšení magnetického vyzařování, Kriju pro elektromagnetické pole a závěrečnou meditaci Gurprasad. Pranajám začíná na 2,04 minutách, krija 11,33 minut a meditace 45,32. Je možné je dělat i samostatně.
Tématem všech tří částí je posílení našeho elektromagnetického pole prostřednictvím vyrovnání dvou energetických částí našeho těla – ženské a mužské. Když jsou tyto energie v rovnováze, dokážeme procítit naše emoce, ale zároveň být ve spojení s naší neutralitou, tedy se s našimi emocemi neztotožňovat a nenechat se jimi ovládat.

Zářící tělo

  • Zářící tělo tvoří okraj naší aury. Pokud je silné, záříme a každý si uvědomuje naší přítomnost. Dodává nám charizma, důstojnost a sílu. Zároveň nám do života přitahuje příležitosti a prosperitu. Oslabit ho můžou takové emoce, jako je strach, lítost, pocit viny.
  • A jak ho posílíme?
  • Mějte úctu ke svým vlasům, protože jsou přímo spojeny s naším zářícím tělem, a nechte je růst. Také je kartáčujte dřevěným hřebenem.
  • Noste šperky
  • Noste bílou barvu
  • Pokud nestihnete ráno celou kriju, udělejte aspoň pozici lučištníka, začněte na 3 minutách a postupně prodlužujte na 11 minut na každou stranu. K tomu můžete zpívat mantru Gobinday, Mukanday (Dech ohně nebo mantra Har jsou také dobré)
Mantru Gobinday Mukanday si k tomu můžete pustit třeba zde od Snatam Kaur