Na co byste měli při domácí praxi myslet

Důležité: Před každou praxí Kundaliní jógy se prosím nalaďte tím, že 3x zarecitujete mantru Ong Namo Guru Dev Namo a praxi ukončete recitací 3x Sat Nam. Nikdy prosím toto úvodní naladění a ukončení nevynechejte. 

Mantru Ong namo Guru Dev Namo  recitujeme před každou praxí Kundaliní jógy, ať už při vedené lekci nebo o samotě doma. Otevírá energetický kanál, skrz který k nám vědění proudí a který nás zároveň při praxi chrání.  Znamená klaním se své tvořivé síle (volám), klaním se božskému učiteli, který je ve mně (vyšší já, zdroj).  

Je možné a doporučené před každou praxí KJ recitovat ještě druhou mantru, ochrannou (Mangala Charan mantru) Aad Guray Nameh, Jugad Guray Nameh, Sat Guray Nameh, Siri Guru Devay Nameh /ád gurej namé, Džugád Gurej Namé, Sat Gurej Namé, Siri Guru Devej Namé/. 

Mantrou Sat Nam se zakončuje každá praxe KJ. Touto mantrou vyjadřujeme naší pravou identitu, probouzíme naší duši a ladíme se na vyšší vědomí. Mantra znamená Jsem pravda, pravda je moje podstata. Její recitací se naše pravé, pravdivé já (vibrace naší duše) a univerzální pravda stávají jedním.

Pokud budete jen meditovat, je dobré rozhýbat páteř například pozicí Kočka – kráva, Prohýbání páteře, Sufijské kroužky.

Přistupujte k praxi Kundaliní jógy s pokorou, dodržujte doporučené časy a pokyny.

Pokud nemáte s Kundaliní jógou žádné zkušenosti, podívejte se prosím před tím, než začnete cvičit, na tato videa:

Níže najdete nové příspěvky. Všechny jsou rovnou tématicky zařazeny, abyste je pak snáze našli, pro další videa vždy klikněte přímo na název oddílu a na další položky.
Také můžete vstoupit do FB skupiny, kam přidávám nová videa postupně tak, jak je natočím, abyste to měly pohodlnější, pokud je chcete sledovat třeba z mobilu. 

Odkaz do skupiny

29.9.2020  Bohužel se mi v poslední době nedaří žádná další videa natočit, protože se všemi těmi lekcemi na to prostě teď nemám kapacitu. Také si chci koupit lepší přístroj a nějaké osvětlení, prostě někam to pozvednout. Pokud si však chcete cvičit doma a dosud natočená videa už vám nestačí, je tu možnost nahrávek z lekcí přes Zoom. V tom případě mi napište a domluvíme se. 🙂 Děkuji za pochopení❤️

 
 
 


Minisérie pro odstranění stresu, negativity a pro uvolnění

Jemná krija, která nás spojí s naším tělem, posílí naše elektromagnetické pole a podpoří naši pozitivní mysl

Krija přivádí pránickou energii skrz tělo k srdci, otevírá srdce. Po fyzické stránce odstraňuje napětí, posiluje trávení a otevírá plíce.

Kundaliní jóga hýbe energií v těle tím, že prostřednictvím dechových technik, při kterých jsou v interakci pránické tělo a plíce, zachytí pránickou elektromagnetickou sílu.Tím je posíleno elektromagnetické pole kolem nás, které dále vytváří vibrující fyzické tělo. Změny aury zasáhnou mysl a  změny aureoly zasáhnou duši a jemněhmotné tělo. Zdokonalí tak naše myšlení, začneme komunikovat a prožívat život zaměřováním pozornosti na naše myšlenky neboli na naše vědomí.

Duše obsahuje naši základní nukleární energii, naše základní já, je naším vyjádřením ducha. Je-li slabá, pravděpodobně se řídíme hlavou namísto srdcem, můžeme se cítit zablokovaní a nejsme schopni se napojit na náš účel a tvořivý tok života.

Páté tělo - Fyzické tělo

Krija pro sebeléčení – Fyzické tělo. Krija pomáhá správnému fungování našeho fyzického těla, vyrovnává hormonální systém, energie může volně proudit, jsme silní a zdraví.
Dnes, 15.8., začíná 11denní Sadhana před narozeninami Yogi Bhajana. Zpívá se každý den 31 minut mantra Guru Ram Das. Ale i když to dnes už nestihnete přidejte se kdykoliv. Já jsem použila nahrávku, kde se mantra zpívá na jeden dech pětkrát, celkem 108x. Můžete použít i Japa Malu. Ale zvolit si můžete jakoukoliv nahrávku, která se vám bude líbit.
Mantra má 8 částí, jedná se o Ashtanga mantru. Projektuje mysl k nekončenu a pak přináší vedení na praktické úrovni. Otevírá srdeční centrum, říká se jí také mantra odpuštění. Aktivuje všech sedm čaker a naplňuje je léčivou energií. Povyšuje naše energetické pole do vibrací lásky. Přináší sebeléčení, skromnost a pokoru, uvolnění a emocionální úlevu, sebelásku.
Kundaliní sestava pro pokročilé 4 – harmonizuje hormonální systém a fungování celého těla.
Jednodušší krija, která rozhýbává páteř, často se používá jako rozcvička, krásně protáhne celé tělo
Krija přivádí pránickou energii skrz tělo k srdci, otevírá srdce. Po fyzické stránce odstraňuje napětí, posiluje trávení a otevírá plíce.