Čakry, jejich otevření a uvedení do rovnováhy

Pročištění čaker - krije

Rovnováha čaker a orgánů

Sestava se Sat krijou

Tato sestava je velmi mocná a transformační. Odstraňuje bloky, depresi, uzdravuje smysl pro humor, pozitivitu a pocit pohody. Rozšiřuje auru a projekci, stimuluje třetí čakru. Pomáhá nastolit emocionální stabilitu a rovnováhu. 

Sedmivlnné Sat Naam

Meditace s Bídž (semínkovou) mantrou. Bídž mantry, jako například Sat Naam, dokáží totálně změnit naše nechtěné vzorce chování. Vibrování mantry tímto způsobem aktivujeme energii mozku, která vymazává a buduje návyky. V meditaci vibrujeme mantru ve vlnách, které prochází jednotlivými čakrami.

Třetí čakra - Bod středu (naše vitalita a síla), čtvrtá čakra (otevření srdce)

Nabhi krija

Krija pro otevření srdce (Heart opener)

Outward Bound Kriya

Kriyja pro instinktivní já

Krátká, fyzicky nenáročná sestava, která dodává energii, optimismus, zahřívá a zrychluje metabolismus

Meditace, které pracují s bodem středu a s třetí čakrou, odstraňují stres a depresi, otevírají srdce

Dechová meditace, pomáhá odstranit veškerou negativitu, stres, depresi, frustraci, na fyzické úrovni čistí játra a posiluje naše elektromagnetické pole. Je možné a dobré ho zařadit před jakoukoliv kriju.
Meditace posiluje naší tvořivou sílu Adi Shakti a sjednocuje jí s naší osobností.
Meditace s mantrou Ong So Hung otevírá srdce a umožňuje nám rozpoznat naše spojení s univerzálním vědomím. Mantra Ong So Hung reprezentuje duchovní sílu.
Při meditace se poslouchá mantra zázraků Dhan Dhan Ram Das Guru, délka meditace 11 minut. Text můžete najít zde
Další nahrávky této mantry Snatam Kaur , Prabhu Nam KaurSangeet Kaur

Sexualita a spiritualita (transformace sexuální energie, probuzení kundaliní energie,otevření 5. až 7. čakry)​

Kundaliní jóga dělá ze sexuality vědomý a posvátný akt. Prostřednictvím cvičení, pranájámů a meditací proměňuje sexuální energii na léčení, omlazení, dlouhověkost, duchovní vzestup a pozvednutí našeho lidského kalibru. Sexualita je integrována do spirituality. Kundaliní jóga podporuje zdravý a vyvážený život po fyzické, emocionální, mentální a sexuální stránce. Její techniky posílají sexuální energii do vyšších čaker, přeměňují ji na spirituální energii a připravují nás na vyšší úrovně vědomí. S vitálním tělem a myslí, která si je vědoma naší duše, si můžeme buď přitáhnout nebo kultivovat smysluplné partnerství, nebo prohloubit a užívat si vztah a spojení sami se sebou bez partnera, to vše na vyšších frekvencích lásky a radosti. Nástroji, dovednostmi a kvalitami, které vedou k tomu, abychom zažili lásku na úrovni duchovního sjednocení, jsou zdravé tělo, aktivované a zharmonizované čakry, schopnost se uvolnit a nechat energii plynout, meditativní mysl, emocionální rovnováha a duchovní probuzení. Zdroj: Sexuality&Spirituality, Guru Rattana

Probuzení Kundaliní energie - Krija

Lehce pokročilá krija otevírá a uvádí do rovnováhy spodní tři čakry, probouzí Kundaliní energii a posílá ji do vyšších energetických center.

Přeměna dolního trojúhelníku na horní - krija

Jupiterská meditace proti traumatu z dětství

Sexual Nerv Strenght - krija

Krátká a jednoduchá krija, která uvádí do oběhu sexuální energii, která je z 90 % použita na naši tvořivost a regeneraci. Bez podpory této energie se nervy stávají slabými a roztřesenými a stárnutí přichází rychleji.

To see Inner Beauty - krija

V KJ je mnoho technik, které evokují pocit jednoty nebo extáze spojením energie prány a apány u kořene páteře a vzestupem energie do epifýzy.
Na fyzické úrovni, jedna kapka ódžas (koncentrovaná subtilní vyživující vitální energie, substance, kterou shromažďujeme biologickou transmutací určitých fyzických potenciálů, které existují v mikrokosmu naší bytosti, včetně tvořivého (sexuálního) potenciálu a síly vitální, psychické, mentální, duchovní), která se dostane od kořene páteře páteřním kanálem k epifýze, aktivuje ji, propojí ji s hypofýzou a otevře potenciál mozku.

Odkaz na popis krije v aj

Odkaz na zajímavé video (v čj) o epifýze, které mi dost věcí osvětlilo:)

Laya yoga - meditace

Kriju pro probuzení Kundaliní můžete doplnit touto meditací. Hodí se k jakékoliv kriji z oddílu Sexualita a spiritualita, probouzí Kundaliní a posílá jí po páteři vzhůru.
Je to nějaké trochu rozmazané, při meditaci to snad nevadí.
Odkazy na hudbu:
Paramjeet Singh
Sat Kartar
Hansu Jot